1

Zapisy na Ucznia
Zapisy na Profesora

Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć!
Opiekun Domu:
Imię i Nazwisko
Prefekt Domu:
Imię i Nazwisko
Opiekun Domu:
Imię i Nazwisko
Prefekt Domu:
Imię i Nazwisko
Opiekun Domu:
Imię i Nazwisko
Prefekt Domu:
Imię i Nazwisko
Opiekun Domu:
Imię i Nazwisko
Prefekt Domu:
Imię i Nazwisko
0
0
0
0

Mail dyrekcji:
dyrekcja.knighton@gmail.com

Menu główne
Hol szkolny
Hymn Instytutu
Samouczek - Zapisy
Samouczek - Cz@t
Regulamin szkolny
Plan Wykładów IMK
Obrazki do newsów
Oferta Edukacyjna

Gabinet Dyrekcji
Gabinet Profesorski
Gabinet Prefektów
Inkwizytor Harry Potter Magical Wand

Rankingi
Punktacja Domów
Ranking Uczniów
Ranking Profesorów
Ranking Knight-Factor

Sale
Wielka Sala
Mały Salonik
Tajemny Zagajnik
Komnata Przemian
Komnata Artefaktów
Sala Pamięci
Podziemna Komnata
Wieża Bogów
Wieża Gwiazd
Wieża Przepowiedni
Wieża Oświecenia
Dziedziniec
Smoczy Rezerwat
Przeklęta Sala
Tajemniczy Ogród
Komnata Puszków
Mistyczna Polana

Kociołek


Redaktor Naczelny: Taj


Quidditch
Zostań zawodnikiem
Tabela Ligi Quidditcha
Rozegrane Mecze

Skład Gryffonów
Skład Puchonów
Skład Krukonów
Skład Ślizgonów

Mistrz Knighton

Zabawa oparta jest na zasadach mugolskiego teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

W każdym odcinku w drodze eliminacji wyłonieni zostana uczestnicy, którzy zmierza sie w zmaganiach o tytuł Mistrza Knighton. Udział moga brać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele Instytutu Magii Knighton. Wszystkie wygrane zostana odnotowane w specjalnym rankingu, a pod koniec roku osoby, którym udało sie zdobyć największa liczbę punktów, wezma udział w Finale Finałów, w którym będa mogli wygrać nagrodę specjalna!

ELIMINACJE:

W eliminacjach wziać udział moga osoby, zgromadzone w wielkiej sali Knighton. Osoby te maja za zadanie w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na pytanie eliminacyjne. Po tym pytaniu zostana wyłonieni uczestnicy odcinka, których liczba zależeć będzie od ilosci osób, bioracych udział w eliminacjach.

ETAP I:

Gracze maja po trzy szanse. Każdemu graczowi prowadzacy zadaje dwa pytania. Za jedna zla odpowiedz lub jej brak – zawodnik traci jedna szanse. Dwa bledy eliminuja uczestnika z gry. Ci, którzy odpowiedzieli na conajmniej jedno pytanie, przechodza dalej.

ETAP II:

W tym etapie każdy z grajacych ma tyle szans, ile wyniósł z I etapu. Gracze, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi, wskazuja zawodnika do następnego pytania. Prowadzacy rozpoczyna zadawanie pytań od pierwszego w kolejnosci zawodnika. Jesli nie udzielił on dobrej odpowiedzi, traci jedna szanse, a prowadzacy zadaje kolejno następne pytania kolejnym graczom tak długo, aż padnie poprawna odpowiedz. Jeżeli wskazany gracz nie odpowie poprawnie - traci jedna szanse, a wskazuje nadal gracz, który ostatni udzielił prawidłowej odpowiedzi. II etap trwa do chwili, kiedy pozostaje trzech graczy.

ETAP III - FINAŁ:

Do III etapu przechodza trzej zawodnicy, którzy:

* dostaja po trzy nowe szanse,
* dostaja po tyle punktów, ile szans zachowali po dwóch etapach (czyli maksymalnie moga dostać trzy punkty). Trzy niedobre odpowiedzi lub ich brak - powoduja odpadniecie z gry (utrata trzech szans). W tym etapie w puli jest trzydziesci pytań.

Etap III dzieli sie na dwie części:

I CZĘSĆ:

Prowadzacy zadaje pytania wszystkim graczom. Kto pierwszy sie zgłosi (nacisnie przycisk) i poprawnie odpowie na pytanie, otrzymuje dziesięć punktów. Zawodnicy moga zgłaszać sie podczas odczytywania pytania, jednak po zgłoszeniu się do odpowiedzi prowadzacy odczytuje pytanie do końca i wtedy zaczyna sie pomiar czasu. Zła odpowiedz lub jej brak po nacisnięciu przycisku – to strata szansy. Jeżeli żaden z graczy nie zgłosi sie do odpowiedzi w ciagu trzech sekund od momentu zadania pytania – wówczas nikt nie traci szansy. Grajacy, który pierwszy odpowie dobrze na trzy pytania, rozpoczyna druga częsć tego etapu.

II CZĘSĆ:

Gracz, który udzielił dobrej odpowiedzi może wskazać innego gracza lub sam odpowiadać na kolejne pytanie. Za dobra odpowiedz gracz otrzymuje dziesięć punktów, a przy wskazaniu na siebie dwadziescia punktów. Za odpowiedz błędna lub jej brak w ustalonym czasie - następuje strata jednej szansy i kolejnego pytanego wskazuje zawodnik, który uprzednio udzielił dobrej odpowiedzi. W przypadku gdy gracz wskazał na siebie i nie odpowiedział, prowadzacy kieruje pytanie do wszystkich i odpowiada ten, kto pierwszy sie zgłosi, naciskajac przycisk na swoim stanowisku. Jeżeli odpowiedz jest poprawna, gracz, który jej udzielił, ma znów możliwosć wyboru – albo odpowiada sam, albo wskazuje innego zawodnika.

ZAKOŃCZENIE

Zakończenie gry następuje w takich przypadkach:

1. Zostaje jeden gracz (pozostali dwaj odpadli na skutek utraty trzech szans) i ten wygrywa, bez względu na liczbę punktów. Zawodnik odpowiada dalej, aż do wyczerpania pytań lub utraty pozostałych szans, uzyskujac w ten sposób możliwosć powiększenia swego dorobku punktowego. Za każda zachowana szanse po wyczerpaniu puli pytań dolicza sie po dziesięć punktów. Zwycięzca otrzymuje tytuł Mistrza Knighton, trafia na Listę Mistrzów oraz otrzymuje ustalona przez organizatorów teleturnieju w danej edycji nagrodę (nagrody). Pozostali gracze wraz ze zgromadzonymi przez nich punktami, trafiaja na Listę Śmiałków.

2. Kończy sie pula 30 pytań. Zawodnikom dolicza sie po dziesięć punktów za każda zachowana szanse. W tym momencie ustalony jest ostateczny wynik. Wygrywa ten grajacy, który zgromadził najwięcej punktów. Jeżeli dwóch lub trzech zawodników ma te sama liczbę punktów, organizator zastrzega sobie prawo wyłonienia jednego zwycięzcy lub podziału nagrody.

LISTA MISTRZÓW

Na Liscie Mistrzów znajduja się nazwiska zwycięzców poszczególnych odcinków każdej edycji pojedynku, uporzadkowane według liczby zdobytych punktów. Gracze z najwyższa liczba punktów sa zapraszani do gry w „Wielkim Finale”.


Prefekt Naczelny:
Imię i Nazwisko

Zapisy

Zapisy na Ucznia
Zapisy na Profesora

Uczniowie Knighton: 0
Profesorów Knighton: 0 Pracownicy Knighton: 0

Władze Instytutu
Profesorowie
Uczniowie

Fanpage
Polub nas na Facebooku!

Zabawy
Awantura o Niuchacza
Czy jesteś mądrzejszy od 1-klasisty?
Festiwal Knighton
Kłamczuch w Instytucie!
Knigh-Factor
Mistrz Knighton
Planszówki
Postaw na sykle
Turniej Trójmagiczny

Karty Kolekcjonerskie
Magiczne Runy
Magiczne Stworzenia
Zabawy na Forum

Loteria Fruzi

Wyślij kupon!
Regulamin Loterii

Izba Pamięci
Kronika Dyrektorów
Kronika Profesorów
Kronika Opiekunów
Kronika Pracowników
Kronika Stażystów
Kronika Prefektów
Kronika Szkoły

Teczka Absolwentów
Teczka Quidditcha
Teczka Gazetki

Gablota Pucharów
Gablota Rankingów
Gablota Olimpiad
Gablota Konkursów

Nagrody Szkoły
© 2018 Knighton. Wszelkie prawa zastrzeżone. - Theme by IMK